Naprawa asfaltu na zimno
Nawet w prawidłowo położonej nawierzchni prędzej czy później mogą pojawić się ubytki, a z czasem po prostu dziury. Mogą one powodować uszkodzenia układów amortyzujących aut i być przyczyną wypadków, należy je więc jak najszybciej usunąć. Nie zawsze jednak warunki atmosferyczne sprzyjają wykonywaniu napraw. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest w tym wypadku mieszanka mineralno-asfaltowa do napraw na zimno.
Zalety mieszanek na zimno
Podstawową zaletą mas do łatania dziur na zimno, jest oczywiście fakt, że nie musimy ich w żaden sposób podgrzewać, aby możliwe było ich skuteczne wykorzystanie. Dzięki temu są niezwykle łatwe w nakładaniu, a fakt, że bardzo szybko twardnieją sprawia, że same prace naprawcze przebiegają znacznie szybciej. W większości wypadków, po wyrównaniu nawierzchni naprawionej przy użyciu tego typu materiału, ruch pojazdów może zostać natychmiast wznowiony. Takie mieszanki charakteryzują się przy tym wysoką przyczepnością do nawierzchni oraz dużą odpornością na wykruszenia oraz innego rodzaju uszkodzenia. Do pracy z nimi nie jest niezbędne specjalistyczne przeszkolenie oraz skomplikowane narzędzia. Bardzo ważny jest również fakt, że wykorzystanie mieszanki mineralno-asfaltowej do napraw na zimno pozwala na pracę w szerokim zakresie temperatur, przez co mogą być one wykorzystywane zarówno z sezonie letnim, jak i zimowym. Na przyczepność nie wpływa również mokra nawierzchnia.
Szeroki zakres pracy
Jak więc widzimy mieszanki do naprawy asfaltu na zimno to doskonałe rozwiązanie, łączące w sobie wszechstronność, wysoką trwałość oraz łatwość w wykorzystaniu. Dodając do tego atrakcyjne ceny, otrzymujemy produkt, który zupełnie słusznie zyskał wielką popularność. Wykorzystywany jest między innymi do naprawy dróg lokalnych i miejskich oraz parkingów, ale także do łatania ubytków przy krawężnikach czy studzienkach kanalizacyjnych. Ponadto używa się go przy naprawach i konserwacji przejazdów kolejowych, powierzchni lotnisk, a nawet usuwaniu ubytków na boiskach szkolnych.